دستگاه بسته بندی ادویه جات

دستگاه بسته بندی ادویه جات

از قدیم تا به امروز ادویه جات پایه همه غذا ها و انواع خوراکی ها بود است که در همه منازل انواع مختلفی از ادویه ها موجود می باشد.همان طور که می دانید ادویه جات اول به صورت گرانول(دانه ای) و از میوه گیاهان یا درختان می باشد. که برای مصرف به صورت خشک یا تازه مورد استفاده قرار می گیرد.بسته بندی ادویه جات سود سرشاری دارد که می توان ادویه جات را به صورت فراوری نشده با قیمت پایین تهیه کرد و به صورت پودر و بسته بندی جذاب به بازار هدف خود ارائه کرد.

امروزه استفاده از ادویه جات به صورت پودر شده بیشتر ازر هر زمان دیگری مورد استفاده قرار می گیرد.برای این که ادویه جات را به صورت پودر در بیاوریم باید از دستگاه اسیاب ادویه جات استفاده کنیم تا بتوانیم پودر ادویه یک دست داشته باشیم.هر ادویه بسته به نوع ان دارای سختی متفاوتی هستن برای مثال اویشن از جوز هندی سختی کمتری دارد و به راحتی به پودر در می اید و جوزهندی از سختی بالاتری دارد که همین امر باعث می شود تا در انتخاب دستگاه اسیاب دقت شود.

بعد از اسیاب ادویه جات برای این که بتوانیم ادویه جات مختلفی مانند: ادویه کاری و.. را بدست بیاوریم باید از دستگاه میکسر پودر استفاده کنیم. میکسر دستگاه است که توانایی ترکیب کردن هر مایع یا جامدی را بر عهده دارند. در واقع هدف از ترکیب این مواد، رسیدن به یک ماده نهایی مورد نظر است.به شکل استاندارد، یک میکسر دارای یک محفظه یا یک مخزن اصلی است و توسط یک تیغه یا بیلچه دوار، سعی به اختلاط یا ترکیب کردن مواد داخل مخزن می کند.

بعد از عمل اسیاب و میکس کرد ادویه جات نوبت به بسته بندی ان میرسد که برای بسته بندی ادویه جات از دستگاه های مختلفی استفاده می شود که هر کدام از ان ها شکل بسته بندی متفاوتی نسبت به یک دیگر دارن که در این مقاله به ان می پردازیم

دستگاه بسته بندی پودری

دستگاه بسته بندی پودری از زیر مجموعه های دستگاه پر کن پودری به شمار می اید. که جهت بسته بندی محصولات پودری به صورت بسته بندی بالشتی مورد استفاده قرار می گیرد.دستگاه بسته بندی پودری از سیستم اوگر (یا آگر) برای وزن کردن محصول به کار گرفته می شود که مناسب برای انواع محصولات پودری مانند: ادویه جات، آرد، قهوه، بکینگ پودر، انواع پودرهای شیمیایی و بهداشتی و.. است.دستگاه بسته بندی پودری شرکت موعود صنعت از ویژگی های مخصوصی برخوردار می باشد چرا که این دستگاه توانای بسته بندی به صورت سه طرف ، چهار طرف دوخت و مدادی را دارا می باشد.

دستگاه بسته بندی پودری در وزن 100 گرم تا 2.5 کیلوگرم را بسته بندی می کند و سرعت دستگاه 20 الی 40 بسته در دقیقه می باشد.

دستگاه بسته بندی ساشه پودری

ساشه کلمه ای فرانسوی به معنی تک نفره و یکبار مصرف میباشد و در دنیای امروز از این نوع محصولات رواج زیادی بین مردم پیدا کرده و فست فود ها و رستوران ها و… از این نوع محصولات به وفور استفاده می کنند. شما با استفاده از دستگاه بسته بندی ساشه پودری میتوانید بسته های تک نفره و خاصی را از مواد پودری ایجاد کنید. دستگاه بسته بندی ساشه پودری برای بسته بندی محصولاتی مانند: ادویه جات، نسکافه، قهوه، فلفل، نمک و… به صورت تک نفره استفاده می شود و بسته بندی ها به شکلی کاملا بهداشتی و با دقت زیاد انجام میشود. این دستگاه برنامه PLC و نمایشگر لمسی می باشد که سرعت بسته بندی آن 70 بسته در دقیقه است. این دستگاه میتواند محصولاتی از 10 تا 200گرم را بسته بندی کند.

دستگاه قوطی پرکن پودری

دستگاه قوطی پرکن پودری نوعی دیگر از دستگاه پرکن پودری می باشد. که قادر است انواع مواد پودری مختلف مانند: پودرفلفل، پودر قهوه، پودر ژله و.. را در قوطی های پلاستیکی و فلزی بسته بندی کند.

دستگاه قوطی پرکن پودری مجهز به سیستم دیجیتالی PLC ، HMI  با منوی فارسی (لمسی) ، سیستم عیب یاب اتوماتیک می باشد.این دستگاه به صورت نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک طراحی و تولید می گردد. میزان تولید این دستگاه بسته به نوع نیمه و تمام توماتیک بودن ان بین 20الی 100 بسته در دقیقه می باشد.

اساس کار دستگاه قوطی پرکن پودری به صورت سیلندر و ماردونی می باشد که وزن و دقت دستگاه را بالا می برد. برای میزان وزن مورد نظر باید تعداد چرخش ماردون را تنظیم کنید. برای عملکرد بهتر دستگاه و جهت تامین محصول مورد نیاز دستگاه در ابتدای خط دستگاه بالابر پودری نصب میشود و حداثر توان بالابر باری مخزن دستگاه 200کیلو میباشد و بنا به در خواست مشتری گرامی این عدد میتواند کم یا زیاد شود.