بسته بندی پودری

همه چیز درباره بسته بندی محصولات پودری

در دنیای امروزی محصولات پودری میتوان به عنوان یکی از پرطرفدار ترین محصولات بازار درنظر گرفت که سالانه مصرف کنندگان زیادی تقضا برای مصرف بیشتر از این محصول را دارند .و از دستکاه هایی به نام میکسر پودری و بسته بندی پودری در تولید و بسته بندی محصولات پودری استفاده میشود در ادامه این مقاله به معرفی و برسی دستگاه های بسته بندی این گونه مواد میپردازیم .

مزایای تولید تولید محصولات پودری چیست

محصولات با متالوژی پودر مزایای بسیاری نسبت به دیگر مواد ها دارند که در ادامه آن ها را باهم بررسی می کنیم:

ماندگاری طولانی مدت

یکی دیگر از مزایایی که میتوان بهش اشاره کنیم قدرت مانگاری محصولات پودری است که میتواندد بدون نیاز به هر مواد نگهدارنده ای برای مدت بسیار طولانی خاصیت خود را حفظ کنند و در نهایت نگهداری از این محصولات بسیار اسان خواهد بود چرا که در یک ظرف در بسته و محکم هم میتواندد طی سال ها خاصیت خود را حفظ کنند.

استفاده اسان

این محصولات برای شکل فیزیکی که دارند میتوانند در دسته استفاده اسان قرار بگیرند چرا که ان ها معمولا به راحتی قابل مخلوط شدن با هر مواد مایعی را دادند از جمله اژ این مایعات.آب ، شیر ، میتوان اشاره کرد و همچنین یکی دیگر از قابلیت های محصولات پودری این است که استفاده دقیق دارند یعنی میتوان به اندازه معینی از ان ها استفاده کرد و به نتیجه دقیق تری رسید.

حمل نقل اسان

از دیگر مزایای محسوبات پودری میتوانیم به حمل نقل اسان آن ها اشاره کنیم چرا که به دلیل حجم کم و وزن بسیار ناچیز آن ها حمل نقل بسیار ساده و اسانی دارند و این قابلیت به شرکت ها این احازه را میدهد که در راستای تامین زنجیره اقتصادی و کارامدی پیشرفت کنند.

پایداری شیمییایی

در بسیاری از موارد، پودر شدن مواد موجب افزایش پایداری شیمیایی آنها می‌شود. با کاهش تماس با هوا و رطوبت، فرایند اکسیداسیون و فساد مواد کاهش می‌یابد. این ویژگی مهم برای مواد غذایی، مکمل‌ها و محصولات شیمیایی است که نیاز به حفظ کیفیت و ایمنی بالا دارند.

نکات مهمی که در راستای بسته بندی محصولات پودری باید به ان توجه کرد

انتخاب محصولات پودری مناسب

از مواردی که از اهمیت بالایی برخوردار از بسته بندی محصولات پودری کیفیت این محصولات است این محصولات باید از منابع و عرضه کننده های قابل اعتماد و مورد استاندارد تامین شود همچنین در نگهداری و و ذخیره این محصولات نیز به گونه ای باید باشد که کیفیت و خواص این مواد حفظ شود.

فرایند تولید بسته بندی محصولات پودری

این فرایند باید با دقت بالا و حساسیت استاندارد های خاصی انجام شود این فرایند ها شامل خشک کردن ، اسیاب ، مخلوط کردن و بسته بندی می باشد.

محصولاتی ماننده (پیاز،سیر،فلفل و…)برای پودر شدن حتما باید خشک و رطوبت گیری شوند چرا که اگر این عمل به خوبی صورت نگیرد، ماندگاری محصول پایین امده و منجرب به کپک زدن می کند و تولید کنندگان محصولات پودری باید در انتخاب دستگاه خشکن خود دقت بالای داشته باشن.

مرحله اسیاب و پودر کردن محصولات هم اهمیت به سزایی دارد که باید از دستگاه اسیاب مناسب و با کیفیت مورد استفاده قرار بگیرد تا بتوانیم محصول یک دست داشته باشیم، برای انتخاب دستگاه اسیاب باید فاکتور های مانند جنس محصول برای اسیاب و نوع پودر شدن ان دقت کنیم تا بتوانیم دستگاه خوب و باکیفیت خریداری کنیم

میکس و مخلوط کردن چند مدل پودر بایک دیگر توسط دستگاه میکسر انجام می شود که کمک زیاد به خط تولد انجام می دهد بااین دستگاه می توان محصولات که نیاز به ترکیب و شکست مواد داشته باشند، استفاده می‌شود

بعد از فرایند این عمل ها نیاز به بسته بندی محصول نهایی میرسد که با دستگاه های بسته بندی صورت می گیرد.بسته بندی پودر انواع مختلفی دارد که می توان با بسته بندی های گوناگون به بازار عرضه کرد، که میتوان ان را به صورت بسته بندی تکنفره (ساشه پودری) و هم می توان به صورت بسته بندی بالشتی و هم به صورت بسته بندی قوطی به بازار عرضه کرد.

این موارد همگی باید با رعایت اصول بهداشتی باشند چراکه این محصولات تاثیر مستقیم بر زندکی مردم دارند و دیگر از بحث های مهم در زمینه تولید محصولات پودری مخلوط کردن ان ها است که با میکسر صنعتی صورت میگیرد چرا که برخی از محصولات با مخلوط شدن با محصول دیگر به خواص اصلی خود میرسند .

کنترل کیفیت:

کنترل کیفیت در تمام مراحل تولید محصولات پودری بسیار حائز اهمیت است. این شامل کنترل کیفیت مواد اولیه، کنترل فرآیندهای تولید و کنترل کیفیت محصولات نهایی است. آزمون‌های فیزیکی، شیمیایی و میکروبی باید به طور دوره‌ای انجام شود تا استانداردهای کیفیت تضمین شود.

بسته بندی مناسب:

بسته بندی مناسب در محافظت از محصولات پودری و حفظ کیفیت آنها نقش بسیار مهمی دارد. بسته بندی باید محصول را در برابر رطوبت، نور، هوا و آلودگی‌های خارجی محافظت کند. همچنین، بسته بندی باید به صورتی باشد که امکان استفاده آسان و دقیق از محصول فراهم شود. همچنین جذابیت و رنگ بندی و نوع بسته بندی در رشد و توسعه کسب و کار بسیار مهم است و باید به دقت بررسی شود. انواع دستگاههای بسته بندی پودری شامل: دستگاه ساشه پودری دستگاه پرکن پودری دستگاه کیسه پرکن دستگاه قوطی پرکن و… انواع دستگاههای صنایع تولید پودر و بسته بندی پودر را با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت از موعود صنعت خریداری کنید. قیمت دستگاه بسته بندی در این مرکز بسیار مقرون و به صرفه می باشد و خرید به صورت مستقیم از کارخانه بدون واسطه می باشد

قیمت دستگاه بسته بندی پودری

اصلی ترین موضوع بعد از معرفی کلی، موضوع قیمت دستگاه بسته بندی پودری می باشد. اصلا هزینه و نرخ فروش دستگاه برچه اساسی تعیین می شود؟ چه عواملی بر روی قیمت بسته بندی پودری تاثیر می گذارد؟ چرا قیمت این دستگاه با مابقی هم نوعان خود متفاوت است؟ در این بخش می خواهیم جواب تمامی این سوالات را در اختیار شما بگذاریم پس با ما همراه باشید. قیمت دستگاه بسته بندی مواد پودری بر مبنای عوامل متفاوتی تعیین می شود و فاکتور های مختلفی بر روی نرخ نهایی آن تاثیر می گذارد.

قابلیت ها، توان تولید، نوع بسته بندی، محصولاتی که می توان با آن به صورت بسته بندی پودری درآورد، سرعت در بسته بندی محصولات، حجم تولید و کلی دلیل دیگر وجود دارد که بر روی نرخ نهایی دستگاه تاثیر می گذارد. در ادامه به بررسی برخی از این تاثیرات خواهیم پرداخت.

1) نوع دستگاه حالت دستگاه در قیمت آن بسیار تاثیرگذار است که باید این موضوع را به خوبی در نظر داشته باشید. دستگاهی که به صورت اتومات می باشد با دستگاهی که نیمه اتومات و یا دستی است بسیار متفاوت می باشد. قیمت دستگاه بسته بندی پودر اتومات به نسبت دیگر انواع موجود بیشتر می باشد.

2) تنوع در بسته بندی برخی از دستگاه های بسته بندی دارای تنوع بالایی در ایجاد بسته ها می باشند و می توانید طرح های مختلفی را با آن انجام دهید. این مزیت موجب بالا رفتن فروش شما می شود چرا که الگوه های مختلفی برای بسته بندی در دستان شما می باشد. برخی از دستگاه های بسته بندی پودری دارای تنوع بالایی در ایجاد بسته بندی نمی باشند و شما تعداد محدودی را می توانید طرح بریا بسته بندی دارید. خب طبیعی است که قیمت دستگاه بسته بندی پودری با تنوع بالا در بسته بندی به نسبت سایر انواع بیشتر باشد.

3) سرعت یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت دستگاه بسته بندی مواد پودری تاثیر بسیار بالایی می گذارد سرعت در تولید بسته بندی پودری است. هرچه سرعت دستگاه بیشتر باشد، بسته های ایجاد شده بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد. با این کار سقف تولیدات بالا می رود و تاثیر بسیار بالایی سودآوری شما دارد. در دستگاه بسته بندی مواد پودری موعود صنعت شما می توانید سرعت تولید دستگاه را بر روی مقدار دلخواه خود قرار دهید و به میزانی که می خواهید این کار را انجام دهید. برخی از انواع داردی سرعت پایینی در تولیدات خود می باشد که این موضوع نشان دهنده عملکرد ضعیف تر می باشد. با وجود این مزیت قیمت بسته بندی پودری افزایش می یابد که درواقع این افزایش قیمت به معنای افزایش تولیدات و فروش شما می باشد.

استفاده از دستگاه بسته بندی پودری در صنایع مختلف

حوزه های زیادی هستند که از دستگاه بسته بندی مواد پودری استفاده می کنند و تولیدات خود را با آن انجام می دهند. هریک از صنایع در حجم های مختلفی بسته بندی پودری خود را پیش می برند که با تغییر حجم مخزن و سایز بسته ها این عمل را انجام می دهند.

) صنایع تولید مواد شیمایی یکی از حوزه هایی که ار دستگاه بسته بندی پودری استفاده های بسیار زیادی می کند حوزه تولید مواد شیمیایی می باشد. دستگاه هایی که در این حوزه مود استفاده قرار می گیرد دارای حجم پرکن بیشتری به نسبت سایرین می باشند. مواد شیمیایی زیادی هستند که به صورت کاملا پودری تولید می شوند که از طریق دستگاه نام برده شده در داخل بسته های خاصی ریخته می شوند.

2) صنایع داروسازی موادی که برای تولید دارو ها مورد استفاده قرار می گیرند اغلب در حالت پودری می باشند که در اختیار تولیدکنندگان دارو و داروسازی ها قرار می گیرند. این مواد برای ارسال به واحد های مصرف کنند باید در بسته بندی های خاصی تولید و ارسال شوند. اینحاست که ضرورت استفاده از دستگاه بسته بندی پودری احساس می شود.

3) کسب و کار در منزل یکی از بهترین گزینه ها برای تولدات در منزل استفاده از دستگاه بسته بندی پودری می باشد. شما می توانید با تهیه این دستگاه از این دستگاه به راحتی تمامی مواد پودری را بسته بندی کنید و در اختیار مشتریان قرار دهید. مواد پودری زیادی وجود دارند که شما می توانید برای بسته بندی پودری استفاده کنید و کسب درآمد بالایی از آن داشته باشید. مزیت استفاده از این ماشین بسته بندی در کسب و کار در منزل این است که شما می توانید حجم های مختلفی را برای مصارف در منزل و سایر بخش ها تولید کنید. با این شرایط می توان آن را جزو انواع دستگاه بسته بندی در منزل دانست. برای راه اندازی یک کسب و کار موفق در منزل می توانید در بخش مشاوره رایگان کاروپک شرکت کنید و تمامی اصول راه اندازی آن را از کارشناسان بپرسید. قیمت دستگاه بسته بندی پودری برای راه اندازی یک کسب و کار موفق در منزل زیاد نیست و به راحتی می توانید با مشاوره های موعود صنعت و فروش موفق محصولات برگشت سرمایه بسیار چشمگیری را داشته باشید. برای آگاهی از قیمت دستگاه بسته بندی خانگی در نوع پودری می توانید با شماره های قرار داده شده در داخل سایت تماس حاصل نمایید و آن را استعلام کنید.