دستگاه بسته بندی حبوبات

همه چیز درباره بسته بندی حبوبات و اهمیت آن در فروشگاه ها

بسته بندی محصولات گرانولی که از جمله ان ها بسته بندی حبوبات است که وقتی به فروشگاه ها عرضه میشوند این مزیت را دارند که مصرف کننده بودن کمک گرفتن از فروشنده و صرفا با مشاهده اطلاعات روی محصولات میتواند محصول مورد نیاز خود را انتخاب کند .نکته قابل به ذکر این است که محصولاتی که در قالب بسته بندی در فروشگاه ها قرار دارند اگه مصرف کننده از کیفیت و بهداشت این محصول اطمینان حاصل کند قطعا در دفعات بعدی از محصولات آن برند استفاده میکند و همین باعث فروش بیشتر و سود شما میشود همیچین نکته ای درباره طراحی بسته بندی وجود دارد که این را همیشه به خاطر بسپارید بسته بندی محصول هرچقدر شکیل تر و قابل رویت تر باشد میتواند به عنوان زبان یک برند مشهور شود و این مورد در ذهن مصرف کننده به عنوان یک محصول با کیفیت و با اصالت نقش میبندد و همیشه قابل توجه تمامی مردم و مصرف کنندگان قرار میگیرد

چه محصولاتی را میتوانیم به عنوان بسته بندی عرضه بازار کنیم

لپه

بهترین لپه بازار ایرانی لپه ریز ایرانی و اتیوپی است. اگر می‌خواهید از آنها استفاده کنید، نیازی به هیچ‌گونه کنترلی ندارید و می‌توانید مستقیماً آن را بسته‌بندی کنید.

عدس

در زمینه عدس ریزودرشت بهتر است که از عدس کانادایی استفاده کنید. اگر عدس کانادایی باکیفیتی را تهیه کرده باشید این محصول برای بسته‌بندی آماده است.

لوبیا

بسیاری از شرکت‌ها دربسته بندی انواع لوبیاها مشکل دارند. بهترین نوع لوبیا برای بسته‌بندی لوبیای ایرانی است؛ اما این نوع لوبیا نیز یک سری مشکلات دارد. لوبیاهای ایرانی دو نمونه دست‌چین و بوجار دارند. اگر شما به‌عنوان خریدار حتی نمونه دست‌چین لوبیای ایرانی را تهیه کنید باز هم نیاز به یک کنترل نهایی قبل از بسته‌بندی دارد و مسلماً هر چقدر کیفیت لوبیا بالاتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است. البته لوبیا فقط محدود به یک نوع نیست، لوبیا قرمز، سفید، کشاورزی، چیتی و چشم بلبلی از معروف‌ترین محصولات در بازار ایران هستند.
نخود، باقالی، دانه سویا، جو، گندم، بلغور، ماش، باقالی، برنج و… نیز در بسته‌های مناسب باید عرضه شوند.

فرایند بسته بندی حبوبات به چه شکل است

همان طور که می دانید حبوبات که کشاورز به بازار ارائه می دهد به صورت فله ای دارای گردوخاک،سنگریزه و… هستن که این حبوبات برای بسته بندی مناسب نیست. برای بسته بندی حبوبات باید فرایند های مختلفی را طی کند تا حبوبات یکدست برای بسته بندی داشته باشیم که در این مقاله به ان می پردازیم.

مرحله اول:دستگاه بوجاری

بوجاری کردی محبوبات از اولین مراحل در فرایند بسته بندی جبوبات است که طی آن دستگاه بوجاری گردو خاک و ناخالصی ها و ضایعات و … از حبوبات جدا میشوند و محصول یکدست به ما می دهد همچیین از قابلیت های این دستگاه میتوان به اندازه گذاری حبوبات نیز اشاره کرد که حبوبات درجه بندی شده که نیاز مصرف کننده است جدا سازی می کند.

مرحله دوم:نوارنقاله دستجین

در ادامه این فرایند محصولات به روی نوار نقاله دستچین ریخته شده و توسط نیروی انسانی مجددا دست چین میشود در این حالت نیز تمام الودگی و ناخالصی ها محصول که از دستگاه بوجاری جامانده توسط نیروی انسانی جدا میشوند همیچنین شما میتواندی به جای استفاده از نیروی انسانی از لیزر های حساس به ناخالصی استفاده کنید که دیگر این اطمینان را داشته باشید که محصول درجه یک به دست مصرف کننده میرسد.

مرحله سوم:دستگاه پولیش حبوبات

از مراحل مهم و کلیدی بسته بندی حبوبات میتوانیم به مرحله پولیش کردن محصولات اشاره کنیم که توسط دستگاه پولیش انجام میشود وظایفی که دستگاه پولیش بر عهده دارد میتوانیم به بهبود ظاهری محصولات و هچینین جلا دادن اشاره کنیم. لازم به ذکر است که برخی از حبوبات هنکام برداشت مقداری از خاک را به روی خود دارند و این ممکن با دستگاه بوجاری از بین نرود، بنابراین در دستگاه پولیش به طور قاطع از بین میرود و میتوانید یک محصول بی عیب و ایراد وارد بازار کنید همچنین بسته های بسته بندی این حبوبات باید شفاف باشد اگر که گردهاک‌درون این بسته ها باشد بر روی نظر مشتری تاثیر مستقیم خواهد داشت و ممکن است برای کسب و کار شما باعث ضرر شود. همان طور که در ابتدای این بخش گفته شد دستگاه پولیش کیفیت و جلای خاصی به محصولات میدهد و ظاهر و زیبایی محصول را چندین برابر میکند

فرایند پایانی که در بسته بندی محصولات خود با آن سر کار دارید مرحله توزین کردن است نکته ای که شما صاحبان این مشاغل باید در نظر داشته باشید این است که هر محصولی باید در بسته بندی مخصوص آن محصول تولید شود و این در بازار کار خود اهمیت بالایی برخوردار است این دستگاه های بسته بندی در انواع مختلفی تولید شده است مانند. ۲ توزین، ۴توزین، ۱۲توزین و… و همیچنین در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازار موجود است .ماشین سازی موعود صنعت با به کار گیری مجرب ترین کارد مهندسی کشور در صنعت تولید دستگاه های بسته بندی انواع حبوبات و توزین دار ها فعالیت میکند و با توجه به نیاز شما مشتریان گرامی توانسته تمامی نیاز های شما را برطرف کنند و از بهترین تولید کننده های دستگاه های بسته بندی باشد شما میتواند با شماره های داخل سایت برای مشاوره بیشتر در مورد دستگاه های بسته بندی تماس حاصل فرماید مشاوران ما به طور شبانه روزی پاسخ گوی نیاز شما مشتریان گرامی خواهند بود

ویژگی های یک بسته بندی عالی


بسته‌بندی حبوبات باعث می‌شود که حمل‌ونقل، نگهداری و انبارکردن حبوبات آسان‌تر باشد و همچنین رطوبت و خیس شدن حبوبات جلوگیری می‌کند.
بسته‌بندی می‌تواند اطلاعاتی را درباره محصول به خریدار بدهد، وقتی حبوبات بسته‌بندی می‌شوند اطلاعاتی همچون تاریخ تولید، وزن، تاریخ انقضا و نام شرکت و اطلاعات دیگری روی بسته درج می‌شوند که موقع خرید به خریدار بسیار کمک می‌کنند.
همچنین بسته‌بندی حبوبات باعث می‌شود که چیدمان محصولات در قفسه‌های فروشگاه‌ها آسان‌تر باشد. وقتی حبوبات به صوت بسته‌بندی به فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند، باعث می‌شود که مصرف‌کننده بدون کمک‌گرفتن از فروشنده و صرفاً با مشاهده اطلاعات روی بسته خرید خود را انجام دهد، همچنین اگر محصولی که در قالب بسته‌بندی ارائه شده باشد از کیفیت بالایی برخوردار باشد باعث می‌شود که مشتری در خریدهای بعدی با مشاهده آن برند که قبل خریداری کرده اقدام به خرید کند و به دنبال محصول دیگری نگردد و همین باعث بالارفتن میزان فروش و درنهایت کسب سود بیشتر برای تولیدکننده باشد.