دستگاه بسته بندی ذغال

دستگاه بسته بندی ذغال

امروزه زغال، ما را بیشتر به یاد منقل‌های کبابی ، قلیان و.. می اندازد. ذغال انواع مخطلفی ماننده (لیمو، گلابی، کبابی، جکسون..) دارد. که در بازار به فروش می‌رسد که هرکدام کاربرد مخصوص به خود را دارد. بسته بندی زغال از آن دست مشاغلی پرسودی است که هم در کارگاه های تولیدی و هم در منزل میتوان کارافرینی و اشتغال ایجاد کرد.تفاوت قیمت ذغال بسته‌بندی شده با ذغال باز و فله ای چندین برابر است. این یعنی تنها با یک دستگاه بسته‌بندی زغال ، سودی چند برابری نصیب تولیدکننده خواهد شد.

ذغال را می توان در بسته بندی ها و وزن های مختلف بسته بندی و به بازار ارائه کرد. که در این مقاله انواع ماشین الات بسته بندی ذغال و نوع کارکرد ان ها می پردازیم.

دستگاه بسته‌بندی زغال یکی از ماشین آلات بسته بندی است که در ظرفیتهای مختلف سفارشی سازی، طراحی و تولید می گردد.

دستگاه بسته بندی توزین دار

دستگاه بسته بندی توربنی زغال کبابی یکی از ماشین‌آلات بسیار مفید است که با سرعت‌بالا انواع زغال را دربسته بندی‌های زیبا و با وزن و حجم‌های مختلف بسته‌بندی می‌کند بهترین و مناسب ترین دستگاه برای بسته بندی زغال دستگاه بسته بندی توزین دار گرانولی می باشد که قادر است انواع زغال را در بسته بندی های سلفونی و پلاستیکی بسته بندی می کند.همین طور که از نام این دستگاه مشخص است برای وزن کردن از ترازو دیجیتال(توزین) برای وزن کردن دقیق محصول استفاده می کند. هر چه تعداد این توربن ها بیشتر باشد عمل بسته بندی زودتر صورت می گیرد.

دستگاه بسته بندی ذغال دوتوزین

دستگاه بسته بندی دو توزین با به وجود آوردن بسته بندی در وزن و حجم یکسان، یکی از دستگاه های پرکاربرد در حوزه بسته بندی مواد گرانولی و دانه ای است. این دستگاه تمام اتوماتیک است و برای وزن کشی محصول از دو ترازو دیجیتال استفاده میکند و صفحه نمایش لمسی و برنامه plc دارد. سرعت بسته بندی دستگاه دو توزین 10 تا 20 بسته در دقیقه میباشد. این دستگاه میتواند بسته بندی محصولات از 100 گرم تا 5 کیلو گرم را انجام دهد.

دستگاه بسته بندی ذغال چهارتوزین

دستگاه بسته بندی چهارتوزین نوعی دیگر از دستگاه بسته بندی توزین دار می باشد. که از چهارترازوی دیجیتال برای وزن کشی دقیق محصول استفاده می کند. تفاوت این دستگاه یا دستگاه دوتوزین تعداد توزین های ان است که همین امر باعث شده که سرعت بسته بندی در دستگاه چهارتوزین بشتر باشد.سرعت بسته بندی از20 تا40 بسته در دقیقه می باشد.این دستگاه به صورت اتوماتیک کار می کند و این دستگاه بسته بندی در وزن 100گرم تا 5 کیلوگرم را انجام می دهد.

دستگاه کیسه و کارتن پرکن

برای بسته بندی ذغال در وزن 5 کیلوگرم به بالا باید از دستگاه کیسه پرکن استفاده کرد که می توان هم به صورت بسته بندی درکارتون و کیسه مورد استفاده قرار داد.

دستگاه کیسه پرکن نوعی دیگر از دستگاه بسته بندی توزین دار است که وسیله توزن برای وزن کشی محصول مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه هم به صورت تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک طراحی و تولید می گردد.

میزان تولید دستگاه کیسه پرکن بسته تمام توماتیک ، نیمه اتوماتیک و همچنین بسته به تک یا چند توزین بودن ان بستگی داد که از 10 بسته تا 100 بسته در دقیقه امکان پذیر است.

دستگاه بسته بندی پیلوپک

برای بسته بندی ذغال به صورت تکی و چند عددی باید از دستگاه بسته بندی پیلوپک برای بسته بندی استفاده کرد. کلیه تنظیمات دستگاه بسته بندی پیلوپک از قبیل تنظیم طول بسته و درجه حرارت های دوخت توسط pLC انجام می شود.مواد قطعه ای روی نوار نقاله ورودی دستگاه قرار داده می شوند و پس از قرار گرفتن داخل سلفون توسط فک های دستگاه، بسته بندی می شوند.

دستگاه پیلوپک یک دستگاه کاربردی است که می توان در کارخانه با سطح تولید بالا تا در کارگاه و منزل مورد استفاده قرار داد. سرعت بسته بندی 100 الی 220 بسته در دقیقه می باشد.